День святого Валентина. Історія виникнення свята. Традиції святкування у різних країнах.

Сьогодні – День святого Валентина. На жаль, у цьому році багато закоханих святкують його далеко один від одного, і чимало привітань в цей день полетить на фронт. Нехай усі слова любові, сказані чи написані сьогодні, зігрівають душі та серця наших захисників, рідних і коханих людей. День святого Валентина – це світле свято, присвячене прекрасному і піднесеному почуттю кохання. День всіх Закоханих відзначається на міжнародному рівні 14 лютого.

Щороку у лютому християни вшановують священномученика Валентина, якого називають покровителем кохання та шлюбу. Існує він вже більше 1500 років, але лише в XVIII столітті став святом закоханих.

Є дві легенди появи свята. Згідно з першою, Валентин був польовим лікарем і священиком за часів імператора Клавдія II. Він таємно від римської влади освячував шлюби римських солдатів – їм забороняли одружуватися, бо це заважало службі Римській імперії. Валентина згодом стратили 14 лютого 269 року. У 494 році папа Римський проголосив служителя святим і встановив звичай – вважати цей день святом великомученика Валентина.

За іншою легендою, Валентин був римським патрицієм і потай проповідував християнство. У свою віру він звернув слуг, яких вирішено було стратити. І, щоб полегшити страждання приречених, написав їм підбадьорливі листи у формі червоних сердець. В результаті сам же Валентин проміняв своє життя на життя слуг.

День святого Валентина – традиції та прикмети на любов

Найвідоміша традиція цього дня – дарувати” валентинки”, листівки у формі серця. Зміст може бути різним: просте “Я люблю тебе” або романтичний вірш. Вважається, що валентинки мають бути червоного або білого кольору – перший символізує пристрасть, а другий – чистоту кохання. А ось жовтий колір заборонений – це до розлуки і зради.

Найпопулярніший подарунок на День закоханих – троянди, одна або букет. Якщо в букеті будуть білі та червоні квіти, це означає, що союз побудований не лише на пристрасті, а й довірі і повазі.

Є також традиція дарувати солодкі подарунки – торти, печиво, цукерки у формі серця. Дарувати щось дороге на День святого Валентина необов’язково: вважається, що подарунок, зроблений власними руками, стає свого роду амулетом, який зберігає любов і ніжність.

Вважається, що якщо зіграти весілля в День святого Валентина, то шлюб протримається довгий час і буде щасливим. Якщо ви тільки збираєтеся одружитися, то День закоханих – це можливість зробити натяк партнеру.

Є ще одна хороша традиція Дня Святого Валентина – посадити дерево разом зі своєю половинкою і доглядати за ним.

День святого Валентина – як відзначають в інших країнах

У кожній країні є свої особливості святкування Дня закоханих.

  • Великобританія

Британці, звичайно, цікавий народ: вони вітають з Днем закоханих навіть своїх домашніх тварин – купують для них корм у формі сердечок. Чоловіки в День святого Валентина обдаровують коханих червоними трояндами, а у відповідь дівчата дарують чоловікам яблука – вони символізують любов і красу.

  • Австрія

У цей день закохані вирушають до міста Крумбах, неподалік від Мюнхена. У цьому містечку розташована церква, побудована на честь святого Валентина. Згідно тутешньої традиції 14 лютого дарують подарунки виключно жінкам – у австрійців це щось на зразок жіночого дня.

  • Італія

В Італії це свято називають Днем весни і кохання – все прикрашають гірляндами з цукерок. Вважається, чим більше подарувати шоколаду в цей день, тим міцнішою буде любов.

  • Польща

У День святого Валентина в Польщі прийнято йти до Познанської митрополії. Тут знаходиться чудотворна ікона святого і, згідно з повір’ям, покояться його мощі.

  • Америка та Канада

З розмахом відзначають День закоханих в Америці і Канаді – тут все прикрашають червоними серцями, скрізь сяють привітання з 14 лютого. До речі, американці вітають з Днем святого Валентина не лише коханих, а також родичів і друзів. Існує давня традиція дарувати в цей день марципани, які колись були розкішшю.

  • Японія

Японці щорічно на честь святого Валентина влаштовують Карнавал кохання. Цілі натовпи закоханих, з раннього ранку і до ночі, бродять по центральних вулицях міста і голосно вигукують зізнання у коханні.

Але головною традицією на День святого Валентина, у будь-якій країні і на будь-якому континенті, залишається, звичайно ж, увага і любов до людей, які поруч з вами.

Світлана Солодка

Вчитель початкових класів

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *