101 річниця бою під Крутами

В Україні 29 січня відзначають 101 річницяісторичного бою під Крутами.Ця трагічна подія фактично змінила хід історії і затвердила право українців на свою незалежність.

 

5 годин запеклого бою. Київські курсанти проти чотирьохтисячної Червоної армії. Так проходив бій під Крутами. Він хоч і закінчився поразкою, став прикладом відваги та самопожертви українців заради своєї незалежності.

Події розгорталися у січні 1918 року. Тоді Росія поставила ультиматум українській владі — легалізувати більшовицькі військові загони. Натомість, Україна не погодилась і проголосила 4 універсал. Документ, який проголошував незалежність Української Народної Республіки. Через що Україна фактично опинилась у стані війни з більшовицькою Росією.

Історичний бій біля залізничної станції Крути розпочався зранку 29 січня. У нерівній боротьбі зійшлося чотири тисячі бійців Червоної армії. А захищати Київ пішли курсанти, студенти та гімназисти — 800 відважних парубків. П’ять годин добровольці стримували ворога, розібрали залізничні колії. Українська сторона мала всі шанси на перемогу аби не брак боєприпасів та підмога, яка не прийшла вчасно.

У бою під Крутами за українську незалежність 29 юнаків потрапили у полон і були страчені Червоними. Попри поразку, українські курсанти не здавалися до останнього і таки виконали своє бойове завдання – стримали наступ більшовиків на Київ.

 

Відео

Світлана Солодка

Вчитель початкових класів

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *